niedziela, 03 kwietnia 2011
Jeziorko Czerniakowskie

Jeziorko Czerniakowskie budzi się do życia. Coraz więcej tam ptaków i ludzi.

W tle elektrociepłownia, tworząca ciekawy kontrast z jeziorem - rezerwatem przyrody. Jeszcze dzisiaj w rezerwacie występuje kilkadziesiąt gatunków ptaków, jednak presja cywilizacji jest ogromna.

W sądziedztwie, wzdłuż ulicy Jeziornej, znajduje się wystawa opisująca każdy gatunek. Opatrzona ona została oryginalnymi zdjęciami z rezerwatu, wykonanymi przez zamieszkującego w okolicy francuskiego fotografa.

Jest też coś dla amatorów języków obcych. Na przykład perkoz dwuczuby to po niemiecku Haubentacher.

Po przeciwnej stronie ulicy znajduje się stanica WOPR. Niespecjalny widok, chociaż graffiti dość oryginalne.

Jeszcze raz jezioro. Nurkujący łabędź.

Ze spaceru wracam ulicą Okrężną, wyposażoną w oryginalne kocie łby. Pierzeja niskich domków przypomina małe miasteczko.

niedziela, 20 marca 2011
Akcja 41: Warszawa egzotyczna

Egzotyka pełną gębą: kebab, gulasz, sushi i oryginalna pizza turecka (!).

14:52, tomasz_mos , GTWb
Link Komentarze (8) »
czwartek, 17 marca 2011
Pomnik Orzeszkowej

Pomnik ten jest dość dobrze zakamuflowany. Znajduje się w parku niedaleko skrzyżowania ulic Książęcej i Kruczkowskiego. Cokół został niestety zdewastowany, jednak lico wciąż prezentuje się nieźle.

sobota, 12 marca 2011
Stadion w Gdańsku

Jak wygląda budujący się Stadion Narodowy, mniej więcej wiemy. Ja natomiast miałem kilka dni temu okazję obejrzeć postęp budowy nowego stadionu na Euro w Gdańsku. Powstaje on na pustym terenie pomiędzy Wrzeszczem a Nowym Portem, w pobliżu osiedla Letnica.

Podstawowa konstrukcja obiektu jest już gotowa. Trwają prace związane z zewnętrznym wykończeniem - nakładane są złote panele.

Docelowo stadion przyjmie formę obwarzanka, co widać na poniższym billboardzie.

 

Naprzeciwko stadionu znajdują się budynki Letnicy. Mistrzostwa w piłce nożnej są wielką szansą dla tego obszaru. Zaniedbane przez lata i biedne osiedle będzie rewitalizowane. Część kamienic zostanie zapewne rozebrana. Efekty zobaczymy za rok.

21:19, tomasz_mos , Miejsca
Link Komentarze (2) »
środa, 23 lutego 2011
Neony

Czytając wpis Marcina pomyślałem, że i ja mógłbym pokazać kilka neonów, które mijam niemal codziennie między pracą a domem. Tak więc dzięki za inspirację ;)

Najpierw Rozdroże, dość dobrze znane.

Kolejny neon, a właściwie reklama świetlna, pojawiła się niedawno na kiosku przy skrzyżowaniu Spacerowej i Belwederskiej. Moim zdaniem zamontowana przez operatora telefonii komórkowej "czapa" przytłacza tę budkę i jest dyskusyjna estetycznie. Wokoło przesuwa się napis reklamowy (coś tam gratis, itd.).

Na koniec neon sklepu osiedlowego przy ulicy Czarnomorskiej.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 31