Blog > Komentarze do wpisu
Otwarcie mostu Północnego

Wczoraj, tuż przed otwarciem, przespacerowaliśmy się nowym warszawskim mostem. Oto kilka wrażeń z tego wypadu.

Szliśmy od stacji metra Młociny. Straż Miejska obstawiała wszystkie wjazdy, próbując nie wpuszczać na jezdnię rowerzystów ani pieszych. Ale przechytrzenie jej nie było trudne.

Pierwszy widok na Tarchomin:

Generalnie most, jak i drogi dojazdowe do niego, w swojej obecnej postaci dostosowane są tylko dla potrzeb samochodów. Brak ścieżki rowerowej, a chodniki są bardzo wąskie. Styl bardziej autostradowy niż miejski. Trochę mnie to rozczarowało, bo liczyłem raczej na rozwiązanie podobne do mostu Siekierkowskiego, z szerokimi udogodnieniami dla pieszych i rowerzystów po obu stronach.

Wisła wygląda pięknie w tym miejscu, jest okazalsza niż gdzie indziej w Warszawie. Z mostu widać kościół pokamedulski na Bielanach (UKSW), a w oddali majaczy PKiN. Sąsiedni most Grota jest prawie niewidoczny.

Uroda konstrukcji nie dorównuje dwóm poprzednim warszawskim mostom, wyposażonym w oryginalne pylony. Powodem były, z tego co wiem, kwestie ochrony ptaków. 

Zbliżała się godzina otwarcia mostu. Na czele parady motocykliści oraz dwa autobusy. Podobno do jednego z nich wsiadła prezydent Warszawy (niecodzienne przeżycie dla niej ;)). Grupka gapiów i dziennikarzy. Przecinania wstęgi nie było. Kilka minut po 12 ruszyli.

Zejście z mostu na prawy brzeg Wisły odbywało się już przy otwartym ruchu ulicznym, trochę na dziko. Normalnego chodnika brak.

Niestety zauważyliśmy pierwsze ślady dewastacji na nowym przystanku autobusowym.

Podsumowując, nie jest to mój faworyt wśród warszawskich mostów, ale dobrze, że został zbudowany. Teraz z niecierpliwością czekam na dokończenie trasy tramwajowej.

poniedziałek, 26 marca 2012, tomasz_mos

Polecane wpisy

  • Dzika Wola

    Widok na kwartał Woli położony między Chłodną, Żelazną, Grzybowską i Wronią z biurowca WTT. Niesamowity pusty teren w środku miasta, kontrastujący z nowymi budy

  • Przed meczem Polska-Rosja

    Kilka obrazków sprzed meczu Polska-Rosja na Narodowym, już po chuligańskich zajściach. Biletu na mecz nie miałem, ale zrobiłem sobie mały spacer, aby poczuć kli

  • Puszcza Słupecka

    Na północ od Warszawy, wchodząc klinem pomiędzy Białołękę i Marki, znajduje się dość duży kompleks leśny, nazywany Puszczą Słupecką.W ubiegłą niedzielę wybraliś

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
wczorajidzis.blogspot.com
2012/03/27 07:16:59
"Ale przechytrzenie jej nie było trudne" - powiedzieliście: o, samolot leci? :P

A tak na poważnie, pójdę tam, jak już całość zostanie ukończona, bo oficjalny chodnik położą po wklepaniu w konstrukcję torowiska. W zamierzeniu za jakieś 3 miesiące, ale może przed Gwiazdką 2302 się wyrobią. Most sam w sobie uważam za brzydką, użytkową kładkę. Trochę nawet mi żal MSC, że firmuje swoim nazwiskiem coś takiego. Ale cóż, jest jaki jest.
-
2012/03/27 09:14:31
Most pieszo-rowerowo-tramwajowy otworzą koło czerwca.

Dla mnie to straszne brzydactwo, ale ma za to jedną zaletę, nie, dwie: służy temu, czemu mam służyć i nie przytłacza okolicy.

Pylony nad Młocinami, to jak reklama makdonaldsa nad Parkiem Młocińskim :/
-
tomasz_mos
2012/03/27 22:32:00
@Marcin
:) SM pilnowała wjazdu na most od ulicy Marymonckiej, natomiast ku naszemu zdziwieniu nie obstawiła jezdni dochodzącej ze strony przeciwnej (od Tarchomina). Tamtędy weszliśmy.